Blog

El Değmeden Üretilen Saladoslara Yoğun Talep

14 Kasım 2023 Salı
#salados

28 Aralık 2020

 

Pandemi nedeniyle özellikle seyahat eden vatandaşlar, hijyenin ne kadar önemli olduğunun anlaşıldığı bugünlerde ya ev yapımı ya da ambalajlı gıdalara yöneldi. Bu dönemde üretim kapasitesini artıran Ege Bölgesi’nin önde gelen firmalarından Salados Soğuk Sandviç, tesislerini basın ile paylaştı.

Pandemi sürecinde virüse karşı önlem almak isteyen vatandaşlar oturup kalkmaktan yiyip içmeye kadar her şeye dikkat eder oldu. Beslenme alışkanlığı da bu yönde değişim göstermeye başladı. Özellikle seyahat eden vatandaşlar, ev yapımı ya da el değmeden paketlenen ambalajlı gıdalara yöneldi. Bu dönemde sağlıklı atıştırmalık ürünlere talebin yüzde 300 arttığı kaydedildi. Tüketiciler seyahat sırasında sandviç ve meyve salataları gibi ambalajlı ve sağlıklı atıştırmalıkları tercih ediyor. Ege bölgesinde üretim yapan ve yolculuklarda oldukça tercih edilir hale gelen Salados markası da bu yeni beslenme alışkanlığında yeni tatlar ile müşterileri ile buluştu. Salados firma yetkilisi Müge Dursun, hijyenin öneminin hiç olmadığı kadar arttığını ve el değmeden hazırlanan Saladosların bu sebeple tercih edildiğini belirtti.

"MALZEMEYE VE AMBALAJA DİKKAT EDİYORLAR"
Salados firma yetkilisi Müge Dursun, "Günümüzde tüketiciler iş, okul, seyahat gibi gündelik koşturmacaların arasında kolay ulaşabilecekleri ve hızlı tüketebilecekleri gıda ürünlerini tercih ediyorlar. Pandemi süreciyle beraber kolay ulaşabilir olmasının yanı sıra daha çok sağlıklı hijyenik koşullarda üretilmiş ürünler daha önem kazandı. Özellikle ürünlerin üzerinde son kullanma tarihlerinin yazması, üreticilerinin belli olması hangi malzemelerin içerisinde kullanıldığının anlaşılması ve uygun koşullarda ambalajlanması şu anda çok talep görmekte. Tüketiciler bu noktalara dikkat etmekteler" dedi.

"HİJYENİK VE KALİTELİ KOŞULLAR ARANIYOR"
Gıda Mühendisi Yağmur Kalkan ise "Ülkemizin içinde bulunduğu pandemi dönemi dolayısıyla tüketicilerin üretimimize ve ürünlerimize olan ilgisi arttı. Tüketicinin istediği hijyenik ve kaliteli ortamı sağladığımız için ürünlerimize talep artmakta, dolayısıyla üretimimizi artırmamıza sebep oldu. Pandemi dolayısıyla hijyenik ve kaliteli koşullar arayan tüketicilerin hazır gıda sektörüne ilgisi giderek artmaktadır" dedi.

BENZER YAZILAR